Animefest 2010Plakát 2010 7.–9. května 2010
Fanoušci se nenechali odradit rozkopaným centrem Brna a sedmý ročník navštívilo 1300 diváků. Animefest opět obsadil kino Scala, sál B. Bakaly a nově konferenční prostory hotelu Continental.

Opět se mohli všichni návštěvníci webu zapojit již několik měsíců před festivalem do malých soutěží. K již tradičním soutěžím o nejlepší AMV a cosplay se i tento rok přidala soutěž v tvorbě RenAi her a Festovní fanfikce. Cosplay soutěž se stala národním kolem celoevropské soutěže EuroCosplay.

Díky spolupráci se zahraničními distributory nabídl Animefest exkluzivní promítání anime novinek - evropskou premiéru dvou filmů Eden of the East, Selhání (Ningen Šikkaku) a Tales of Vesperia, českou premiéru výborně hodnocených filmů King of Thorn, Summer Wars, Time of Eve, First Squad a dalších. Pozvání na Animefest také přijali významní hosté: Júdži Nunokawa (Yuji Nunokawa), prezident studia Pierrot a ředitel Asociace japonských animačních studií, a hudební skladatel Kunihiko Rjó.
Informace o programu: promítání, přednášky, soutěže, prodejní stánky, výstava.

Animefest 2010 se konal pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR a s finanční podporou statutárního města Brna. S realizací nám pomohla řada sponzorů, kterým patří velké díky.

Reportáže, fotky, video

Ke stažení

Výsledky soutěží