Animefest 2011Plakát 2011 6.–8. května 2011
Osmý ročník navštívilo více než 1600 diváků. Animefest opět obsadil kino Scala, sál B. Bakaly a nově konferenční prostory hotelu Continental. Na některé pořady už nám místo přestává stačit.

Již několik měsíců před Animefestem se mohli všichni zapojit do tvořivých soutěží na webu. Samozřejmě se Animefest nemohl obejít bez soutěže o nejlepší AMV a cosplay soutěží, své místo si již získala také soutěž o nejlepší fanfikce. Již podruhé bude vítěz cosplay soutěže (Alfred) reprezentovat Česko na celoevropské soutěži EuroCosplay.

Animefest si stále zlepšuje pověst u zahraničních distributorů, a díky tomu jsme vám i tento rok mohli nabídnout přes dvacet zajímavých filmů a ukázek ze seriálů, často české a evropské premiéry, např. nejlepší japonský animovaný film roku 2010 Pestrobarevný, oscarový krátký film Dům z malých kostek, film z prostředí seriálu Trigun, novinku od autorů Ghost in the Shell film Loups=Garous či výborně hodnocená Šinko a kouzelná šošolka.

K doprovodnému programu patřilo představení Malého divadla kjógenu a skupiny AAA and girls nebo dobročinný koncert na podporu oblastí postižených zemětřesením.

Sbírka mezi návštěvníky a organizátory a aukce vynesla 35000 Kč na pomoc. Poděkování japonského velvyslanectví

Informace o programu: promítání, přednášky, soutěže, prodejní stánky, doprovodný program.

Animefest 2011 se konal pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR a s finanční podporou statutárního města Brna. S realizací nám pomohla řada sponzorů, kterým patří velké díky.

Reportáže, fotky, video

Ke stažení

Výsledky soutěží