Animefest 2012Plakát 2012 4.–6. května 2012
Devátý ročník se přestěhoval do nových prostor brněnského výstaviště. Žádná velká katastrofa se neodehrála, nové prostory krásně oživilo přes 2000 návštěvníků.

Již několik měsíců před Animefestem se mohli všichni zapojit do tvořivých soutěží na webu. A jako každý rok i tentokrát se uskutečnily soutěže o nejlepší AMV, cosplay a fanfikce. Vítězka cosplay soutěže (Serraphina) bude reprezentovat Česko na celoevropské soutěži EuroCosplay.

Animefest si stále zlepšuje pověst u zahraničních distributorů, a díky tomu jsme vám i tento rok mohli nabídnout spoustu zajímavých filmů a ukázek ze seriálů, často české a evropské premiéry, např. novinku Makoto Šinkaie Děti, které následují hvězdy, u diváků oblíbený film To je Bašta nebo novinka studia Madhouse Princezna a pilot.

Dorazilo také několik zahraničních hostů, přednáška Jonathana Clementse Omyly o anime i předávání zkušeností zahraničních cosplayerů zaplnilo sály.

Podrobné informace o programu.

Animefest 2012 se konal pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR a primátora statutárního města Brna Romana Onderky a s finanční podporou statutárního města Brna. S realizací nám pomohla řada sponzorů, kterým patří velké díky.

Reportáže, fotky, video

Ke stažení

Výsledky soutěží