AF2016: Důležité informace před cestou


So, 23. 4. 2016 - 21:11 [ christof ]

Od Animefestu nás již dělí spíše hodiny než dny, proto přinášíme rekapitulaci důležitých informací.

Kdy a kde?

maskotiAnimefest se koná od pátku 29. 4 do neděle 1. května 2016 na brněnském Výstavišti. V pátek začíná program v 18.00 (podrobný program). Vstup bude otevřen od 16 hodin, abychom v předstihu odbavili všechny zájemce o vstup. Snad nám v tom nezabrání nějaká přírodní katastrofa.
Odbavení předem – pouze pro ty, kteří už mají zaplaceno – Můžete přijít na Výstaviště ve čtvrtek od 16 do 18 hodin nebo v pátek od 10 do 13 hodin, odbavíme vás předem, dostanete materiály a v pátek se vyhnete frontě.

Výstaviště sice není přímo v centru města, ale od nádraží a centra zase nijak vzdálené není, s orientací vám snad pomůže naše mapa. Informace o dopravě na Výstaviště a prostorách najdete zde. Vchod na Animefest není u hlavního vchodu na Výstaviště, ale přímo v úrovni tramvajové zastávky do Kongresového centra. Ze zastávky se musíte kousek vrátit zpět k přechodu přes koleje.

Posilová tramvaj pojede směr Hlavní nádraží a následně na zastávku Česká z prostřední koleje ze zastávky u hlavního vchodu do Kongresového centra v pátek a v sobotu v 23:15, 23:45, 00:15 a 00:45. I v posilovém spoji je třeba uhradit jízdné! Na hlavním nádraží je potom možné přestoupit na noční rozjezdy. Návštěvníkům ubytovaným v tělocvičnách TJ Sokol a ZŠ Kotlářská doporučujeme využít protažení spoje až do zastávky Česká, odkud jsou tělocvičny vzdálené pár minut pěšky.

Jak u vstupu?

Pokladny budou otevřeny po celou dobu programu. Podle velikosti davu bude otevřená jedna až tři pokladny. Stav své platby zjistíte na stránce, na kterou jste dostali odkaz v e-mailu s potvrzením registrace. Pokud odkaz nemáte, jděte na stránku prodej.animefest.cz, nahoře zadejte svůj e-mail a informace vám znovu pošleme. Pokud jste platili a platba není zaznamenána, vezměte si s sebou doklad o zaplacení. Předem ale raději napište na e-mail obchod@animefest.cz, pokusíme se vaši platbu dohledat.

Pokud můžete, vytiskněte si stránku s čárovým kódem (nepřehýbejte kód, zdržujete tím odbavení), a tu potom ukažte u vstupu. Jinak řeknete své jméno (připravte si doklad totožnosti se jménem a fotkou). Obsluha si vás najde v seznamu, případně zaplatíte a dostanete od nás program, klíčenku a náramek, který slouží jako vstupenka, proto si jej nechte na ruce, dokud Animefest úplně neopustíte. 

Prosíme, poklidně se zařaďte do fronty a netvořte velké hloučky před vchodem, aby mohli procházet již odbavení návštěvníci.

Ubytování v tělocvičně

Pro všechny návštěvníky je k dispozici tělocvična TJ Sokol, nově doplněná o blízkou ZŠ Kotlářská. V obou budovách je několik místností, do volných prostor vás nasměrují organizátoři v tělocvičně. Nezapomeňte si vzít spacák a vše, co potřebujete k příjemnému strávení noci. 
Tělocvična bude otevřena v pátek od 14 hodin pro odložení věcí, můžete tedy nejdřív přijít do tělocvičny a až poté na výstaviště, v neděli je potřeba vše vyklidit do 16 hodin, takže si můžete věci vyzvednout až po skončení Animefestu. Tělocvična bude přístupná a hlídaná i přes den. 

Program

Letošní novinkou je rozšíření prostor o halu A1. V ní najdete prodejní stánky, občerstvení, konzolové hry, retrohernu, cosplay zázemí, módní koutek, stánek Skillcraft a obrazovku s přenosem živých pořadů z Rotundy.

Otevírací doba prostor: Rotunda, sál Morava a celý prostor kolem nich jsou na noc od půlnoci do 8 hodin zavřené. Kongresové centrum a hala A1 budou v provozu nonstop. V noci je vstup do A1 jen bočním vchodem.

Bohužel se do žádného ze sálů nevlezou všichni fanoušci. Pokud tedy bude na nějakém programu přeplněno, zajděte se podívat jinam, alespoň si rozšíříte obzory. Můžete si také odpočinout v naší kavárně, případně doplnit zásoby japonského jídla v Koishi shopu.

Většinu soutěží a přednášek budeme natáčet. Program z Rotundy budeme živě přenášet na obrazovku v hale A1 a také streamovat na internet (rodiče mohou z domu sledovat vaše vystoupení na cosplay soutěži ;-) ). Odkaz na stream zde. Budeme se snažit natočit všechny potenciálně hodně navštěvované body programu (např. cosplay soutěže), abyste si je mohli později prohlédnout alespoň ze záznamu. Pokud si chcete zajistit místo a nechcete se mačkat, na cosplay soutěž a cosplay debut si můžete rezervovat místo. Je vyhrazeno 100 míst, cena rezervace 20 Kč, v prodeji na Infostánku.

Ve všech prostorách najdete informační panely s programem a aktuálními informacemi (změny apod.). Prosíme nesahat na obrazovky.

V pátek si můžete zajít do kina Scala a užít si anime v kině, od 18:00 se promítá film Slečna Hokusai, od 20:30 <harmony/>.
V sobotu od 20 hodin proběhne stejně jako loni v nedalekém klubu Favál Animefest AsianStyle Afterpárty.

Zbraně a cosplay

Pokud si chcete vzít jakékoliv potenciálně nebezpečné předměty (kovové, airsoftové či jakékoliv zbraně, které by mohly být považovány za funkční), raději je neberte. A pokud přeci jen vezmete, nesmíte s nimi provádět nic nebezpečného, jinak zbraně zabavíme. Airsoftové zbraně musí (dočasně) znefunkčněné, tedy například bez baterky, pružiny nebo zapečetěné.

Soutěžící v cosplay soutěžích, kterým je méně než 18 let, přivezte s sebou podepsané svolení zákonného zástupce.

Objednaná trička a další zboží

Objednávky si vyzvedněte v prodejním stánku Animefestu, ten najdete mezi stánky v hale A1. Předem zaplacené objednávky pro vás schováme, ale přijďte prosím co nejdříve.

Hlasování

Hlasovací lístky pro AMV soutěž, cosplay soutěž, cosplay debut, cosplay video a FestDance na vás budou čekat na místech v sále a vyplněné je budete moci odevzdat při odchodu ze sálů, případně do hlasovacích krabic umístěných na infostáncích. Pokud se na vás v sále nedostalo, můžete si lístky vyzvednout tamtéž. Pro AMV soutěž a FestDance hlasujte do soboty 17 hodin! Pro ostatní soutěže můžete hlasovat do neděle 10 hodin.

Občerstvení

Celý víkend bude v horním patře Rotundy v provozu Maid kavárna. Naprosti sálu Morava bude v sobotu a neděli od 11 do 14 hodin otevřená restaurace. Stan s občerstvením a několik stánků najdete na volné ploše mezi budovami. Další občerstvení (také tematické japonské a korejské) najdete v hale A1 naproti pódiu. V okolí Výstaviště a Mendlova náměstí je dostatek restaurací různého druhu, na Mendlově náměstí samoobsluha.

Šatny

Šatny jsou k dispozici v Kongresovém centru u vchodu (tato bude v provozu nonstop). Dále dvě šatny v Rotundě a jedna šatna u sálu Morava (tyto budou uzavřené v noci od půlnoci do 8 hodin). Využívejte prosím všechny šatny. Objemná zavazadla si pokud možno odložte v místě ubytování. V neděli otevřeme navíc další balkon pro odložení zavazadel.

Další informace

Před cestou si ještě prostudujte pravidla chování a odpovědi na časté dotazy.
Organizátory poznáte podle barevné visačky s přezdívkou a organizátorskou rolí. Nebojte se nějakého odchytit, pokud budete mít dotaz, prosbu, připomínku nebo problém. Nebojte se upozornit organizátory, pokud uvidíte, že někdo porušuje pravidla.

V kongresovém centru v hale za vstupem bude informační stánek, kde se dozvíte vše potřebné o Animefestu, cestování po Brně, blízkých možnostech občerstvení, brněnských atrakcích atd. Také zde budou fungovat ztráty a nálezy a pomůžeme vám s řešením potíží. Telefonní číslo na Infostánek je 737 971 758.

Chaos a řád

Při vstupu budete náhodně zařazeni barvou pásky do jedné ze stran, které na Animefestu soupeří o nadvládu nad Brnem na další rok. Je na vás, jestli se zapojíte a pomůžete své straně získat body navíc. Jak? Stačí se zúčastnit některého z vybraných workshopů, zapojit se na přednášce, zúčastnit se soutěže nebo si zadovádět v Aréně.

Co dělat na Animefestu před zahájením?

Už jste odbavení, ale program ještě nezačal? Odvezte si batohy a věci do tělocvičny. Prohlédněte si zboží u stánků, někdo už třeba bude mít vybaleno. Část doprovodného programu už také bude v provozu (hudební hry, konzolové hry, aréna...). Poznávejte nové otaku kamarády. Udělejte si hezkou jarní procházku na Špilberk. Začtěte se do FestZinu. 

christof
So, 30. 4. 2016 - 10:00
Nedělní vstup rozhodujeme

Nedělní vstup rozhodujeme podle sobotní návštěvnosti. Buď bude v neděli zadarmo nebo levně.

Arnae
Pá, 29. 4. 2016 - 20:25
Neděle

Ahoj, když přijde někdo až v neděli někdy velmi brzy rano, kolik je vstupne prosim?

Obrázek uživatele Jizzy
Jizzy
Pá, 29. 4. 2016 - 18:02
Šatny

Jak je to prosím s šatnami? Co všechno si tam mohu uložit? Plánuji dorazit v sobotu zítra kolem 15. hod. a rád bych si uložil věci, abych se s tím netahal po prostorách. Večer bych si je vyzvednul a šel na tělocvičnu ofc. Díky

 

Edit: Okay, takže by tohle neměl být problém, když jedna jede fakt non-stop.

Draconium
Čt, 28. 4. 2016 - 23:29
Tělocvična pátek

Tělocvična bude otevřena v pátek od 14 hodin pro odložení věcí - od kolika bude možno najít a připravit si místo na spaní apod. Vím, že na předchozích ročnících se nejprve dávali věci někam bokem a až později nás pustili do prostor tělocvičny, bude tomu tak i letos?

Obrázek uživatele dragis
dragis
Čt, 28. 4. 2016 - 22:43
Dle mích zkušeností tak s tím

Dle mích zkušeností tak s tím není problém.

NyMeera
Čt, 28. 4. 2016 - 20:59
Můžu si sebou vzít do areálu

Můžu si sebou vzít do areálu nějaké pití a jídlo? Nebo to bude zabavené u vstupu?

Obrázek uživatele Aurielle
Aurielle
Út, 26. 4. 2016 - 20:59
Požadavek na import dat do

Požadavek na import dat do Condroidu je zadaný, doufejme, že se v něm program objeví včas. A kdyby ne, dostanete vždycky i program papírový. :)

Pohádkář
Út, 26. 4. 2016 - 18:31
Condroid

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda bude program dostupný i letos v aplikaci Condroid jako byl dostupný i minulý rok, případně plánujete zpřístupnit ke stáhnutí nějaký elektronický offline soubor (například v .xlsx)? Pro mnohé bez dat v mobilu by to bylo mnohem jednodušší, než dělat screenshoty.

christof
Út, 26. 4. 2016 - 12:21
Ano, do tělocvičny můžeš

Ano, do tělocvičny můžeš ještě předtím, než si vyzvedneš pásku.

petra.barntova
Út, 26. 4. 2016 - 10:16
Dobrý den, chtěla bych se

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je tedy možné, první zamířit do tělocvičny, aniž bych byla odbavena a poté až zamířit na výstaviště?