AF2017: Důležité informace před cestou


St, 17. 5. 2017 - 07:59 [ christof ]

Animefest se blíží a my vám přinášíme rekapitulaci zásadních informací.

Kdy a kde?

Animefest se koná od pátku 19. 5. do neděle 21. 5. 2017 na brněnském Výstavišti. Oficiální zahájení programu začíná v pátek v 18 hodin. Vstup otevřeme již v 16 hodin, části doprovodného programu budou v provozu.

Dřívější odbavení - pokud již máte dopředu zaplacené vstupenky, můžete si vyzvednout náramky a materiály dopředu - ve čtvrtek od 16 do 18 hodin, v pátek od 10 do 13 hodin. Tak se snadno vyhnete frontám.

Výstaviště od nádraží a centra nijak vzdálené není a s orientací vám snad pomůže naše mapa a informace o dopravě. Vchod na Animefest není u hlavního vchodu na Výstaviště, ale přímo v úrovni tramvajové zastávky do Kongresového centra. Ze zastávky se musíte kousek vrátit zpět k přechodu přes koleje.

Posilová tramvaj pojede směr Hlavní nádraží a následně na zastávku Česká z prostřední koleje ze zastávky u hlavního vchodu do Kongresového centra v pátek a v sobotu v 23:15, 23:45, 00:15 a 00:45. I v posilovém spoji je třeba uhradit jízdné! Na hlavním nádraží je potom možné přestoupit na noční rozjezdy. Návštěvníkům ubytovaným v tělocvičnách TJ Sokol a ZŠ Kotlářská doporučujeme využít protažení spoje až do zastávky Česká, odkud jsou tělocvičny vzdálené pár minut pěšky.

 

Jak u vstupu?

Pokladny budou otevřeny po celou dobu programu. Podle velikosti davu bude otevřená jedna až tři pokladny. Stav své platby zjistíte na stránce, na kterou jste dostali odkaz v e-mailu s potvrzením registrace. Pokud odkaz nemáte, jděte na stránku prodej.animefest.cz, nahoře zadejte svůj e-mail a informace vám znovu pošleme. Pokud jste platili a platba není zaznamenána, vezměte si s sebou doklad o zaplacení. Předem ale raději napište na e-mail obchod@animefest.cz, pokusíme se vaši platbu dohledat.

Pokud můžete, vytiskněte si stránku s čárovým kódem (nepřehýbejte kód, zdržujete tím odbavení), a tu potom ukažte u vstupu. Jinak řeknete své jméno (připravte si doklad totožnosti se jménem a fotkou). Obsluha si vás najde v seznamu, případně zaplatíte a dostanete od nás program, klíčenku a náramek, který slouží jako vstupenka, proto si jej nechte na ruce, dokud Animefest úplně neopustíte.

Prosíme, poklidně se zařaďte do fronty a netvořte velké hloučky před vchodem, aby mohli procházet již odbavení návštěvníci.

Ubytování v tělocvičně

Pro všechny návštěvníky je k dispozici tělocvična TJ Sokol, doplněná o blízkou ZŠ Kotlářská. Tělocvična se letos bohužel rekonstruuje, takže je zde méně místa. Nicméně je to vynahrazeno místem ve škole. V obou budovách je několik místností, do volných prostor vás nasměrují organizátoři v tělocvičně. Nezapomeňte si vzít spacák a vše, co potřebujete k příjemnému strávení noci.

Tělocvična bude otevřená v pátek od 14 hodin pro odložení věcí, můžete přijít i bez náramku (ale potřebujete vytištěnou vstupenku). V neděli je potřeba vše vyklidit do 16 hodin, takže si můžete věci vyzvednout až po skončení Animefestu. Tělocvična bude přístupná a hlídaná i přes den. V neděli můžete pro odložení batohů využít balkon v horním patře Rotundy u kavárny.

Program

Program poběží nonstop letos pouze v hale A1, kde jsme pro vás připravili noční promítání, deskové hry, konzole, retrohernu, SkillCraft zónu a hudební hry.

Otevírací doba prostor: Rotunda, sál Morava a Kongresové centrum jsou na noc od půlnoci do 8 hodin zavřené. Hala A1 bude v provozu nonstop. V noci je vstup do A1 jen bočním vchodem.

Bohužel se do žádného ze sálů nevejdou všichni fanoušci. Pokud tedy bude na nějakém programu přeplněno, zajděte se podívat jinam, alespoň si rozšíříte obzory.

Většinu soutěží a přednášek budeme natáčet. Program z Rotundy budeme živě přenášet na obrazovku v hale A1 a také streamovat na internet (rodiče mohou z domu sledovat vaše vystoupení na cosplay soutěži ;-) ). Budeme se snažit natočit všechny potenciálně hodně navštěvované body programu (např. cosplay soutěže), abyste si je mohli později prohlédnout alespoň ze záznamu. Pokud si chcete zajistit místo a nechcete se mačkat, na cosplay soutěž a cosplay debut si můžete rezervovat místo. Je vyhrazeno 100 míst, cena rezervace 50 Kč, v prodeji na Infostánku v Kongresovém centru.

Ve všech prostorách najdete informační panely s programem a aktuálními informacemi (změny apod.). Prosíme nesahat na obrazovky.

V pátek si můžete zajít do kina Scala a užít si anime v kině, od 18:00 se promítá film Vražedný orgán, od 20.30 hodin Perfect Blue.

V sobotu od 20 hodin proběhne stejně jako loni v nedalekém klubu Favál Animefest AsianStyle Afterpárty.

V sobotu večer se také na Výstavišti uskuteční koncert KISS. Vstup na koncert bude branami z opačné strany areálu. Zároveň o víkendu bude v pavilonu B výstava Minerály, na kterou bude přístup přes hlavní vchod výstaviště. Uvnitř areálu budou všechny akce oddělené. Na hladký průběh bude dohlížet bezpečnostní agentura a policie. Nepohybujte se prosím mimo prostor Animefestu a respektujte pokyny bezpečnostních pracovníků. Pokud by náhodou nastal problém, kontaktujte buď naše hlídky nebo ochranku BVV.

Zbraně a cosplay

Pokud si chcete vzít jakékoliv potenciálně nebezpečné předměty (kovové, airsoftové či jakékoliv zbraně, které by mohly být považovány za funkční), raději je neberte. A pokud přeci jen vezmete, nesmíte s nimi provádět nic nebezpečného, jinak zbraně zabavíme. Airsoftové zbraně musí být (dočasně) znefunkčněné, tedy například bez baterky, pružiny nebo zapečetěné.

Soutěžící v cosplay soutěžích, kterým je méně než 18 let, přivezte s sebou podepsané svolení zákonného zástupce.

Objednaná trička a další zboží

Objednávky si vyzvedněte v prodejním stánku Animefestu, ten najdete mezi stánky v hale A1. Předem zaplacené objednávky pro vás schováme, ale přijďte prosím co nejdříve.

Hlasování

Hlasovací lístky pro AMV soutěž, Cosplay soutěž, Cosplay debut, Cosplay video a FestDance na vás budou čekat na místech v sále a vyplněné je budete moci odevzdat při odchodu ze sálů, případně do hlasovacích krabic umístěných na infostáncích. Pokud se na vás v sále nedostalo, můžete si lístky vyzvednout tamtéž. Pro AMV soutěž a FestDance hlasujte do soboty 17:30! Pro ostatní soutěže můžete hlasovat do neděle 9 hodin.

Občerstvení

Celý víkend bude v horním patře Rotundy v provozu kavárna. Naprosti sálu Morava bude v sobotu a neděli od 11 do 14 hodin otevřená restaurace. Stan s občerstvením a několik stánků najdete na volné ploše mezi budovami. Další občerstvení (také tematické japonské a korejské) najdete v hale A1 naproti pódiu. V okolí Výstaviště a Mendlova náměstí je dostatek restaurací různého druhu, na Mendlově náměstí samoobsluha.

Šatny

Šatny jsou k dispozici v Kongresovém centru u vchodu. Dále dvě šatny v Rotundě a jedna šatna u sálu Morava. Využívejte prosím všechny šatny. Objemná zavazadla si pokud možno odložte v místě ubytování. V neděli otevřeme navíc další balkon pro odložení zavazadel.

Focení u jezírka

Oblíbené zákoutí s jezírkem bude letos za plotem, ale domluvili jsme časy, kdy bude zpřístupněné. V sobotu od 8 do 10 a od 18 do 20 hodin, v neděli od 8 do 10 hodin. Časy se částečně překrývají s jinou akcí, dodržujte prosím pokyny bezpečnostní služby u průchodu a kolem jezírka udržujte pořádek.

Další informace

Před cestou si ještě prostudujte pravidla chování a odpovědi na časté dotazy.

Organizátory poznáte podle barevné visačky s přezdívkou a organizátorskou rolí. Nebojte se nějakého odchytit, pokud budete mít dotaz, prosbu, připomínku nebo problém. Nebojte se upozornit organizátory, pokud uvidíte, že někdo porušuje pravidla.

V kongresovém centru v hale za vstupem a v přízemí Rotundy budou informační stánky, kde se dozvíte vše potřebné o Animefestu, cestování po Brně, blízkých možnostech občerstvení, brněnských atrakcích atd. Také zde budou fungovat ztráty a nálezy a pomůžeme vám s řešením potíží. Telefonní číslo na Infostánek je 720 385 914.

Chaos a řád

Při vstupu budete náhodně zařazeni barvou pásky do jedné ze stran, které na Animefestu soupeří o nadvládu nad Brnem na další rok. Je na vás, jestli se zapojíte a pomůžete své straně získat body navíc. Jak? Stačí se zúčastnit některého z vybraných workshopů, zapojit se na přednášce, zúčastnit se soutěže nebo si zadovádět v Aréně.

Co dělat na Animefestu před zahájením?

Už jste odbavení, ale program ještě nezačal? Odvezte si batohy a věci do tělocvičny. Prohlédněte si zboží u stánků, někdo už třeba bude mít vybaleno. Část doprovodného programu už také bude v provozu (hudební hry, konzolové hry, aréna...). Poznávejte nové otaku kamarády. Udělejte si hezkou jarní procházku na Špilberk. Začtěte se do FestZinu.

 

Mika-chan
Čt, 18. 5. 2017 - 19:44
Místenka Cosplay soutěž

Ahoj, od kolika hodin bude prosím možné koupit na infostánku "místenku" na cospley soutěž? Minulý rok to bylo zároveň se zahájením, a rok před po skončení zahájení v rotundě. Abych věděla zda můžu jít na film nebo si mám radši zaběhnout do Infostánku. Děkuji =) 

Yoshiko_chan
Čt, 18. 5. 2017 - 13:35
Ahoj, když přijdu v sobotu po

Ahoj, když přijdu v sobotu po třetí hodině, dostanu ještě klíčenku a všechny ty ostatní věci, co dostávají návštěvníci při vstupu v pátek?

Obrázek uživatele ledman
ledman
Čt, 18. 5. 2017 - 12:32
ad kód z displeje - výrazně

ad kód z displeje - výrazně pomůže, když dáte podsvícení displeje na maximum kvůli kontrastu :)

(třeba aplikace ČD to dělá při zobrazení kódu automaticky)

christof
Čt, 18. 5. 2017 - 11:28
Když přijdete s vytištěnou

Když přijdete s vytištěnou vstupenkou s kódem, špatné jméno nevadí

Michaela Nedvědová
Čt, 18. 5. 2017 - 08:30
Vstupenka

Ahoj chci se zeptat na jedné vstupence jsme napsali špatně jméno bude to problém? :) děkuji

christof
St, 17. 5. 2017 - 18:51
kod na mobilu můžete zkusit,

kod na mobilu můžete zkusit, z některých displejů to čtečky přečtou, z některých ne. V nejhorším to najdeme podle jména

Satsu
St, 17. 5. 2017 - 18:42
Zdravím, chci se zeptat

Zdravím,

chci se zeptat ohledně lístků. Nešlo by ten čárový kód ukázat a pípnout přes mobil? Už jsem tenhle způsob někde párkrát viděla, tak jestli by to nebylo možné i na animefestu :)

Děkuji