FestDance počtvrté a zapojení do K-POP Contestu


Út, 8. 3. 2016 - 23:46 [ christof ]

Ani letos nebude na Animefestu chybět taneční soutěž FestDance. Při již čtvrtém ročníku na vás čeká jeden pikantní bonus navíc! Během Animefestu proběhne předkolo soutěže K-POP Contest ve spolupráci s Czech Hallyu Wave. Organizátoři K-POP Contestu navíc nabídli svou "Divokou kartu" pro porotou vybraného vítěze letošního ročníku FestDance. Tato karta ho katapultuje přímo do českého finále, odkud se může probojovat až na celosvětové finále do Koreje! Popadněte šanci za pačesy a můžete se stát příštími českými reprezentanty, kteří se v této prestižní taneční soutěži umisťují na předních příčkách!

K-POP Contest od roku 2011 pořádá občanské sdružení Czech Hallyu Wave, zaměřené na propojení české a korejské moderní kultury a kulturní spolupráci. K-POP Contest je pěveckou a taneční soutěží v korejském popu. Soutěží se ve dvou kategoriích (performance a zpěv), přičemž vítězové obou kategorií získávají možnost postoupit do celosvětového finále v Koreji. Před účastí na finále K-POP Contestu je však nutné nejdříve projít talentovými předkoly v Brně nebo v Praze, ze kterých odborná porota vybere 16 finalistů.

Obliba K-POP Contestu každoročně stoupá a v předchozích ročnících se vítězům této soutěže podařilo obsadit v korejském finále několik příček vítězů. V roce 2012 skupina O.M.G. vyhrála Grand Price celého festivalu, bronzovou příčku v roce 2013 obsadila skupina SIX OF A KIND a v roce 2014 skupina Effextion dosáhla v Koreji na stříbro.

K-POP Contest je druhou polovinou dvoudenní akce Hallyu Wave Weekend. O den dříve se koná Hallyu Wave Event, kde každoročně můžete shlédnout mnoho zajímavých přednášek nejen o K-POPu a jeho interpretech, ale také z jiných odvětví korejské kultury, jako je móda, jídlo a další.

Aktuální informace o soutěži můžete sledovat na: http://czechhallyuwave.com/