HostéCalypsen

Mladá cosplayerka z Poznaně, Polska. Cosplaye vyrábí asi tři roky a nejradši tvoří fantasy brnění. Vytvořila například kostýmy na Novu ze Starcraftu, Dianu z League of Legends nebo Mercy z Overwatche. Často jako cosplayerka pracuje v herním průmyslu, je známá tvořením kostýmu pro firmu Cenega, také se zúčastnila události Overwatch All Stars v kostýmu D.va.

Jejím hlavním cílem je zpopularizovat ručně vyráběné kostýmy, respektování tvorby ostatních lidí a hlavně se v cosplayi bavit. Jako host na zahraničních festivalech se vždy snaží poradit začínajícím cosplayerům a pomoci jim s tvorbou jejich kostýmů. Nebojí se horkovzdušné pistole, brusky ani práce celý den.

Přednáška Start creating cosplays

Facebook Calypsen Cosplay


(Studio Zahora, Robert Zembrzycki)

Groovy-Guy's Costume Emporium

Kostýmy se zabývá od roku 2009. Účastní se festivalů zaměřených na anime, videohry, knihy a filmy po celé Británii a Irsku. Cosplay Gerryho přivedl k jeho současné kariéře designéra a tvůrce kostýmů, rekvizit a loutek pro televizi, divadlo a film. Spolupracoval například s produkcemi Halo: Soumrak nebo Hry o trůny.

Na cosplayi si užívá jeho komunitu, výrobu kostýmů, ale nejvíce vystupování. Nebojí se získávání dalších dovedností (naposledy třeba kovářství a mečířství) a rád se pouští do nových dobrodružství.

Přednáška Puppetry & Cosplay

Facebook Groovy-Guy's Costume Emporium


(Adam Jay, Ricardo Silva, Rian Creighton)

Kenny

Kenny začal s cosplayem v květnu roku 2013. Specializuje se na brnění a tvoří kostýmy z filmů a her. Užívá si vystupování na pódiu, což ho dovedlo až k reprezentaci Velké Británie v mezinárodních soutěžích Cosplay World Masters a European Cosplay Gathering. Rád inspiruje ostatní, ať už předáváním svých vědomostí a technik pomocí návodů, nebo přednášením na festivalech.

Přednáška Foam4Noobs

Facebook Kenny Cosplay Stuff


(ACE A.M.P., Kyle McVean, MattEleven)

Laura

Posledním hostem a porotcem Cosplay debutu bude Laura (Asgardian Fraud Workshop), dvacetiletá cosplayerka z Polska. Cosplayem se zabývá od roku 2010, ale kostýmy byly vždy její vášeň – jako švadlena a kostýmová designérka spolupracuje s divadly v Polsku i zahraničí.
Každý nový kostým bere jako osobní výzvu a příležitost experimentovat s novými materiály. Její nejoblíbenější oblastí je výroba masek.
Přestože tvoří kostýmy především pro práci, ráda věnuje čas cosplayi. Nejčastěji v roli porotce cosplay soutěží, hosta nebo vedení workshopů a přednášek. Na Animefestu bude poprvé a velice se těší.

Facebook Asgardian Fraud Workshop


(Colored with Light, Artflower Fotografie, Carmen photo)

Lüleiya

Lüleiya je kreslíř samouk a momentálně žije v Maďarsku. I když právě teď pracuje jako grafický designer, její vášní vždy byly ilustrace a komiks. V posledních deseti letech se podílela na několika projektech art booků a komiksových antologií. Začínala s tradiční kresbou a postupně přešla na digitální kresbu. Její styl je směsí semi-realismu a mangy, nejraději se zaměřuje na témata fantasy, snů a nevinnosti. Nadšeně také tvoří fanarty pro několik anime a filmových fandomů. Kromě kreslení ráda bruslí a podniká výpravy kamkoliv do přírody.

Přednáška Freelancing in digital age

Facebook stránka, Deviantart profil

Rav

Rav je cosplayer a propmaker, který právě teď žije v Krakowě v Polsku. V průběhu let měl mnoho nápadů na kostýmy, ale průlom nastal až v roce 2012 s cosplayem Iron Mana – jeho brnění vyrobil pomocí techniky vakuového formování a kostým byl zveřejněn i na oficiálních stránkách Marvelu.

Od té chvíle tvoří převážně Marvel kostýmy, hlavně z jeho filmového univerza, jako již zmíněný Iron Man, Winter Soldier či dvě verze Daredevila z Netflix seriálu. Jeho nejnovější cosplay je Spiderman z nového filmu Captain America: Civil War.

Jako propmaker si užívá vyrábění všemožných doplňků z jeho oblíbených filmů a seriálů. Na jeho facebookových stránkách se můžete podívat, na čem zrovna pracuje, a zároveň tam můžete najít mnoho užitečných tipů.

Facebook Rav's Garage


(Necronaut, doleczekfoto.pl, MLC Foto)

Widdle Wade

Povoláním dabér, digitální designér a výrobce kostýmů. S cosplayem začal v roce 2011 a jeho neznámějšími kostýmy jsou Deadpool nebo Mighty Morphin Red Power Ranger. Jako výrazná osobnost v irské cosplay scéně pomáhá propagovat rovnost v komunitě a ochotně rozdává rady, návody a příjemnou atmosféru. Blízce spolupracuje s několika charitativními organizacemi jako Dublin Power Rangers, Dublin Comic Con, Make-A-Wish a Irish Cancer Society. Jako cosplayer byl zveřejněn v mnoha článcích včetně Nerdist a Cos Couture. V České republice bude poprvé a těší se na nové tváře.

Přednáška Introduction to voice acting

Facebook Widdle Wade


(Adam Jay, Meg Hilko)

Zel COShorse

Jeho cosplay kariéra začala v roce 2006 a od té chvíle je součástí komunity. Za tu dobu měl příležitost reprezentovat Polsko v soutěži European Cosplay Gathering v Paříži, na Eurocosplayi v Londýně a společně s Kairi i v Clara Cow's Cosplay Cup v Haagu, kde se umístili na druhém místě. Na cosplayi má nejradši hraní před publikem, sdílení vědomostí během svých workshopů a přednášek a hlavně seznamování se s novými lidmi, kteří sdílejí stejný zájem.

Přednáška Cosplay Acting Class

Facebook Zel COShorse


(Kyman Cheng, Kairi)