Filmový večer ve ScalePro filmové fanoušky jsme připravili speciální filmový večer. Vybrali jsme jednu čerstvou novinku a jedno léty prověřené dílo.

Pátek 19. května od 18.00 v kině Scala

Od 18.00 hodin začíná promítání filmu Vražedný orgán, od 20.30 hodin Perfect Blue.

Vstupné: 120 Kč / film (studenti, senioři 90 Kč). Pokud již máte vstupenku na Animefest, zaplatíte za vstupné na film jen 30 Kč (k uplatnění slevy potřebujete náramek nebo vytištěnou vstupenku). Prodej vstupenek zajišťuje kino Scala.

Místo: Moravské náměstí 3

Vražedný orgán


Genocidal Organ | 虐殺器官

V den, kdy bylo Sarajevo zničeno podomácku vyrobenou atomovou bombou, vypukla válka proti terorismu a svět se změnil. Demokratické země se proměnily v totalitní státy s občany pod neustálým dohledem a obyvatelstvo rozvojových zemí bylo takřka vyhlazeno. Tajný agent Clavis Shepherd je pověřen úkolem zjistit, kdo stojí za pádem světového řádu. Všechny stopy vedou k záhadnému Američanovi Johnu Paulovi, a je proto jen na Clavisovi, aby se za ním hnal troskami civilizace až na pomyslný konec světa. Podaří se mu viníka s jeho vražedným orgánem dopadnout?
japonsky s českými titulky

Perfect Blue


パーフェクトブルー

Promítání k oslavě 20. výročí uvedení filmu
Zpěvačka Kirigoe Mima opustí své úspěšné hudební trio a těší se na skvělou kariéru herečky. Získá sice vysněnou roli, ale její život se začíná rozpadat. Skutečnost a halucinace se mísí v hrozivém světě, kde nevinnost umírá a sny se mění v noční můry. Objeví se webová stránka, která popisuje nejintimnější detaily Mimina života. Jejím přátelům a kolegům vyhrožuje neznámý šílenec. Když začnou umírat, propadá se bezmocná a vyděšená Mima do nebezpečných paranoidních představ.
japonsky s českými titulky