Cosplay video 2016Zúčastněte se třetího ročníku soutěže Cosplay video, kde hlasy diváků opět někomu přisoudí trofej v podobě filmové klapky! Letos se budou v cenách schovávat také kamerové mikrofony, cosplayerské pomůcky a dárečky s motivem Animefestu. 

Výsledky

Cena poroty:

Cena diváků: Kuromaru, Luchia, Warilock - Dreamfall Chapters

Všechna soutěžní videa

Fórum

Na všechny vaše dotazy jsme připraveni odpovídat ve fóru. Máte-li dotaz, který nechcete probírat veřejně (nechcete-li například prozradit koncept svého videa), pište nám na video@animefest.cz.

Pravidla soutěže

1) Dotazník o výrobě videa
Při odevzdávání k soutěžnímu videu přiložte vyplněný dotazník, ve kterém popisujete, jak jste video vyráběli. Formulář najdete ZDE

2) Cosplay video = video s alespoň jedním cosplayem
Ne každá postava musí být cosplayer – pokud chcete udělat video o anime postavě, co se propadla do reality, můžete. Alespoň jedna postava ve vašem videu však musí být cosplayer v tom pravém slova smyslu – čili člověk oblečený jako konkrétní postava z nějakého konkrétního příběhu, který se jako tato postava chová. Například „typická anime maidka“ toto pravidlo nesplňuje – zato Mahoro z Mahoromantic ano.

3) Cosplaye nemusí být nutně z anime
Uznáváme, že skoro všichni otaku mají zároveň rádi západní filmy, seriály, animaci, komiksy a tak dále. Proto jsme letos zrušili pravidlo lehké penalizace pro ty, kteří nemají ve videu ani jeden anime cosplay.

4) Přístupnost videa mladším divákům
Ve videu se nesmí vyskytovat explicitní nahota a nefingované násilí.

5) Délka videa: 1- 10 min.
Vaše video by nemělo mít méně než 60 vteřin a více než 10 minut.

6) Video nesmí být před Cosplay soutěží nikde jinde uveřejněno 
Pokud své video chcete dát na internet, musíte s tím počkat až na konec soutěže, čili na konec Animefestu.

7) Jeden člověk či jedna skupina může soutěžit s více videi 
Avšak pozor, videa prochází kontrolou kvality – nekvalitní videa do soutěže nepostoupí.

8) Povolené formáty videa: AVI, MPEG, MKV a MP4.
Rozlišení klipu musí být minimálně 640x360, maximálně 1920x1080. V případě technických potíží s promítáním videa vám bude vráceno k úpravě.

Uzávěrka je půlnoc z 21. 4. 2016 na 22. 4. 2016, prodlouženo do 23. 4. 2016. Na adresu video@animefest.cz nám pošlete vyplněný dotazník a odkaz na své cosplay video nahrané v nějaké internetové úschovně (např. uschovna.cz).

Pro inspiraci:

- vítězové ročníku 2015

- vítězové ročníku 2014

- počiny poroty